66. Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Raciborzu

Dwa lata temu była Pszczyna, a w tym roku obchodzący 800-lecie nadania praw miejskich Racibórz, o którym Jola napisała na profilu fb PTTK Rybnik: „Blisko i przepięknie”.
W dniach 12-19.08.2017 właśnie w Raciborzu odbył się 66. Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK, na który z całej Polski, a także z Czech, Niemiec i Ukrainy przyjechało przeszło 500 uczestników. Wśrod nich była grupa 12 naszych, którzy skorzystali z noclegów przygotowanych przez organizatorów oraz dziewiątka dojeżdżających do miejsca zlotu z miejsca zamieszkania.

Pierwsze dwa dni zlotu opisał na swej stronie Janek Hamerla, odsyłamy więc do jego relacji i zdjęć.

Organizatorzy postarali się o codzienną fotorelację z przebiegu zlotu, proponujemy więc o zapoznanie się z zapisami na stronach:
www.raciborz.pttk.pl/
www.lukas-rybnik.cba.pl/
Życzymy przyjemnej lektury.

 

Na posiedzeniu Komisji TKol. ZG PTTK, które odbyło się w trakcie zlotu tak podsumowano jego przebieg- cytujemy:
„Wysoko oceniono organizację LXVI Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK w Raciborzu. Uznanie członków Komisji znalazły propozycje tras wycieczkowych dla rowerzystów, sprawność działania referatów weryfikacyjnych odznak, fachowość recepcji zlotowej, warunki bytowe uczestników, spolegliwość organizatorów, życzliwość mieszkańców.”

Wśród zdobywców 4 stopni odznaki krajoznawczej „Turysta Ziemi Raciborskiej” znaleźli się również nasi członkowie – gratulujemy.

tekst Stefan Mehlich
foto Bodzio Gryta