1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Październik Listopad Grudzień

Kroniki Rajdów

30.10.16V Rajd Rowerowy im. K. Fidyka i Zakończenie Sezonu Rowerowego KTK „GRONIE” Tychy

Meta rajdu zlokalizowana była w Kobiórze przy restauracji „Sikorka”. Dotarła na nią nasza skromna 2.osobowa ekipa. Uczestnicy rajdu odwiedzili grób Kazimierza Fidyka – wieloletniego Prezesa Klubu GRONIE; złożono kwiaty i zapalono znicze. Pogoda dopisała.
W drodze powrotnej naszym towarzyszyła dwójka rowerzystów z IKRY Rybnik.

tekst Stefan Mehlich
foto Bogusław Gryta

Zobacz cały wpis (zdjęć: 10)

23.10.16V Klubowy Rajd Pamięci

W tym roku rajd – podobnie jak w zeszłym - miał poszerzoną formułę i zorganizowany był wspólnie z aktywną Komisją Turystyki Kolarskiej Oddziału PTTK w Rybniku, której przewodniczy Jola Niewińska.
Miejsca zbiórek były dwa; na rybnickim Rynku zebrała się grupa rowerzystów godzinę wcześniej, bo o 09:00 niż na Rynku żorskim po to, by zainteresowanym umożliwić wzięcie udziału w kolarskim spotkaniu organizowanym przez koleżanki i kolegów z IKRY Rybnik.
Grupa rybnicka z prowadzącym Boganem Paszkiem udała się do Niedobczyc na cmentarz przy ul. Cienistej gdzie zapaliła znicze na grobie Tadeusza Margicioka – wieloletniego przewodniczącego rybnickiej komisji kolarskiej.
Grupa żorska odwiedziła groby na cmentarzach w Żorach: parafialnym przy ul. Smutnej, komunalnym przy ul. Rybnickiej i parafialnym w Roju oraz w Czerwionce.
W sumie na pięciu cmentarzach – podobnie jak w ubiegłym roku - zapaliliśmy znicze i wspomnieliśmy dziesięciu naszych zmarłych przyjaciół z rowerowego siodełka.
W sumie w rajdzie wzięły udział 24 osoby, w tym najmłodszy członek naszego klubu pięcioletni Karolek, który towarzyszył swemu tacie Tomaszowi Małkowi.

tekst Stefan Mehlich
foto Bogusław Gryta, Jan Hamerla, Ryszard Skonieczny

Zobacz cały wpis (zdjęć: 27)

08.10.16Jesienne Grilowanie na Ranczu u Józefa

Pierwsi goście dotarli na ranczo na rowerach z Rybnika o godz.14:30 – byli to Daniela Posanow, Bogdan Paszek i Czesław Zybura. Pół godziny później prezes Roman Wojtas przyprowadził następną rowerową grupkę, w której byli jeszcze Ania Kostecka, Tadek Jaśkiewicz i Jacek Włodarski. W sumie zebrały się na ranczu 22 osoby, choć pogoda nie była nazbyt sprzyjająca.
Jak co roku rozegrano trzy konkurencje sprawnościowe:
1. Rzut do kubła byle czym (open): Jacek Włodarski, Roman Wojtas, Czesław Zybura
2. Rzut oponami (open): Ania Kostecka, Stefa Zając, Gabi Winconek
3/a. Rzut do kosza (mężczyźni) :Jacek Włodarski, Józef Adamaszek, Czesław Zybura
3/b. Rzut do kosza (kobiety): wspólnie zwyciężyły Ania Kostecka i Stefa Zając (po 3 dogrywkach) trzecia była Maria Wiśniewska


Honory gospodarza imprezy pełnił tradycyjnie Józef Adamaszek, również sponsor nagród i części konsumpcyjnych smakołyków. Relację z imprezy napisałem na podstawie danych przekazanych przez komandora rajdu Józefa.
A oto poniżej opinia Jana Hamerli zamieszczona na jego ciekawej stronie internetowej;
XV Jesienne Grilowanie. Ranczo u Józefa. Super zabawa. Byłem tam po raz pierwszy i zapewne tam wrócę na następne grilowanie. Wspaniała impreza pomimo, że pogoda deszczowa. Było grilowanie, były nagrody dla uczestników konkursów. Serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników za organizację i wspaniałe przyjęcie.

tekst Stefan Mehlich
foto Józef Adamaszek oraz Jan Hamerla

Zobacz cały wpis (zdjęć: 23)

01.10.1630. ZAKOŃCZENIE SEZONU KOLARSKIEGO KOŁA PTTK „RAMŻA”

Na metę zlokalizowaną w Leszczynach na terenie baru Pod Lasem wandrusi dotarli w kilku grupach m.in. z Żor i Rybnika - w sumie 25 uczestników. Tym samym powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces również zdobywając puchar dla najliczniejszej drużyny spoza miasta i gminy Leszczyny – Czerwionka.
Nim to jednak się stało chętni mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Wśród wyróżnionych znalazł się Czesław Zybura.
Poraz pierwszy puchar odebrał najmłodszy nasz członek 6.letni Karolek, który w rajdzie wziął udział towarzysząc tacie Tomaszowi Małkowi w rowerowym foteliku podpatrując pilnie, jak organizuje się taką imprezę.
Warto dodać, że ze wszystkich trzech imprez kolarskich RAMŻÓW w tym roku puchary powędrowały do nas, do Żor. Nad całością spraw organizacyjnych z ramienia naszego klubu czuwał Józef Adamaszek.

tekst Stefan Mehlich
foto Bogusław Gryta oraz Tomasz Małek

Zobacz cały wpis (zdjęć: 39)

24.09.16Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna „Seniorzy na szlaku Żorskich boisk „Orlik”

Przy pięknej słonecznej pogodzie na starcie zgłosiło się 17 uczestników w tym jedno dziecko. Wystartowaliśmy o godz. 10.00. do pierwszego Orlika na osiedlu 700-lecia Żor, następnie pojechała nasza grupa do kolejnych boisk, a mamy ich pięć w naszym mieście. Zapoznaliśmy się z ich lokalizacją w mieście, rozmawialiśmy z młodzieżą grającą w piłkę nożną.
Na metę dotarliśmy około południa i tam zostały wręczone certyfikaty, znaczek odblaskowy a pozostałe gadżety zostały rozlosowane wśród uczestników i przekazano też książeczki o tematyce turystycznej na szlaku pieszym i rowerowym. Rozwiązanie rajdu nastąpiło około godz. 13.00.

tekst Ryszard Skonieczny
foto Ryszard Skonieczny

Zobacz cały wpis (zdjęć: 14)