I Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” w Żorach

Ciekawą imprezę popularyzującą książki i żorskie biblioteki oraz bibliotekarzy w atrakcyjnej aktywnej formule, bo na rowerach zaproponowała Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach, zapraszając do współpracy nasz klub- KTK PTTK WANDRUS.
Nasza odpowiedź nie mogła być inna; włączyliśmy się w jej przygotowanie i przeprowadzenie.
W efekcie tych wspólnych działań, w dzień rajdu na żorskim rynku zebrało się blisko siemdziątka rowerzystów, którzy pomimo niepewnej pogody, po uroczystym przecięciu wstęgi ruszyli na trasę w trzech grupach, prowadzeni przez przodowników turystyki kolarskiej PTTK z naszego klubu.

Uczestnicy rajdu odwiedzili kolejno filie MBP: nr.7 – ul. ks. Klimka 7 (G2), nr.1 – os. Księcia Władysława, nr. 6 – Rogoźna (ZSP-8) ul.Wysoka 13, nr.2 – Baranowice (ZSP-5) ul.Strażacka 6 i nr.5 – os.Sikorskiego 52.
Meta rajdu usytuowana została w MBP na os Pawlikowskiego na 18 km trasy.
Pogoda, pomimo porannej mżawki całkiem dopisała, wszystkie przygotowane przez Biblitekarzy konkursy w poszczególnych Filiach jak i konkurencja na mecie zostały przeprowadzone, atmosfera była wspaniała. Cieszy też aktywny udział w Rajdzie całkiem sporej grupy dzieci i młodzieży.
Nasza dwójka Tomek i jego syn Michał Małkowie otrzymali nagrodę za odjazdowe selfie,. gratulujemy.
Dominującym kolorem rajdu był kolor pomarańczowy. Na mecie czekał na uczestników poczęstunek, którym chętnie uzupełniali kalorie „spalone” na trasie.
Uczestnicy tej udanej imprezy rozstawali się z przekonaniem, że za rok ponownie się spotkają.
Zainteresowanych odsyłamy do ciekawego filmiku z rajdu,
a kto chce obejrzeć pełną relację fotograficzną proponujemy zajrzeć na stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

tekst Roman Wojtas
foto Bodzio Gryta