V Klubowy Rajd Pamięci

W tym roku rajd – podobnie jak w zeszłym – miał poszerzoną formułę i zorganizowany był wspólnie z aktywną Komisją Turystyki Kolarskiej Oddziału PTTK w Rybniku, której przewodniczy Jola Niewińska.

Miejsca zbiórek były dwa; na rybnickim Rynku zebrała się grupa rowerzystów godzinę wcześniej, bo o 09:00 niż na Rynku żorskim po to, by zainteresowanym umożliwić wzięcie udziału w kolarskim spotkaniu organizowanym przez koleżanki i kolegów z IKRY Rybnik.

Grupa rybnicka z prowadzącym Boganem Paszkiem udała się do Niedobczyc na cmentarz przy ul. Cienistej gdzie zapaliła znicze na grobie Tadeusza Margicioka – wieloletniego przewodniczącego rybnickiej komisji kolarskiej.

Grupa żorska odwiedziła groby na cmentarzach w Żorach: parafialnym przy ul. Smutnej, komunalnym przy ul. Rybnickiej i parafialnym w Roju oraz w Czerwionce.

W sumie na pięciu cmentarzach – podobnie jak w ubiegłym roku – zapaliliśmy znicze i wspomnieliśmy dziesięciu naszych zmarłych przyjaciół z rowerowego siodełka.

W sumie w rajdzie wzięły udział 24 osoby, w tym najmłodszy członek naszego klubu pięcioletni Karolek, który towarzyszył swemu tacie Tomaszowi Małkowi.

tekst Stefan Mehlich
foto Bogusław Gryta, Jan Hamerla, Ryszard Skonieczny