Migawki z rowerowych tras – część 2

Józef Kliber zasilił nasze szeregi w tym roku, choć już wcześniej towarzyszył nam w rowerowych
wyjazdach. Józef znany jest z tego, że lubi jeździć na dalekich trasach, preferuje też samotne pokonywanie odległości.
Przykładem takiego stylu jazdy może być jego samotna wycieczka na trasie Żory-Gdynia-Żory, w trakcie której pokonał on dystans 1258 km, co zajęło mu 55 godz. jazdy i dało średnią 22,88 km/godz. Odcinek Kalisz – Gniew liczący 300 km przejechał w czasie 14 godzin.

W dniach 27.05.- 09.06.16 Józef Kliber uczestniczył w Pielgrzymce Rowerowej Cyprzanów – Rzym organizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowy Cyprzanów. Wzięło w niej udział ośmiu
rowerzystów + 1 kierowca busa wiozącego bagaże.( Józef był najstarszy w grupie-rocznik 1952)


Trasa dojazdu do Rzymu liczyła 1555 km i podzielona była na 11 etapów :
Cyprzanów – Pasohlavky (Czechy)- Sankt Polten (Austria) – Mariazell- Fisching- Faak Am See-Jesolo (Włochy) – Chioggia – Rimini- Gubbio /Asyż)- Spoleto /Marmora – Rzym. W sumie na rowerach spędzono 85 godz., dwa etapy przekroczyły 200km. Odwiedzono Bazylikę w Mariazell, zwiedzono Wenecję z Placem św. Marka z Bazyliką i Asyż – miasto św.Franciszka.
W dwunastym dniu pielgrzymki zwiedzano Rzym i jego wspaniałe zabytki.
W środę 08.06. rowerowi pielgrzymi wzięli udział w Audiencji Generalnej Ojca Świętego Franciszka na placu św.Piotra, a w Bazylice św.Piotra podziękowali Bogu za szczęśliwy przebieg pielgrzymki.

Ten mijający już rok 2016 jest dla Józka Klibera bardzo udany; jak wynika ze skrupulatnych zapisów w rejestrze wycieczek przejechał on 21 tys. km, podczas gdy w dwu latach poprzednich liczniki jego rowerów pokazały po 17 tys. km.

tekst Stefan Mehlich (w oparciu o info J.Klibera)
foto Józef Kliber (fotki 1-9)
rowerowapielgrzymka-cyprzanow.eu (fotki 10-29)