62 Topienie Marzanny Huzy Gliwice – relacja

Zorganizowane przez kolegów z TKK PTTK im. Huzy z Gliwic w dn. 24.03.2019r. kolejne Topienie Marzanny, rozpoczynające ich sezon turystyczny przyciągnęło na metę imprezy w Tworogu Małym ponad 260 turystów kolarzy z całego niemal Śląska.
Ponieważ wiosenna pogoda sprzyjała rowerzystom, również spora bo 16 osobowa grupka Wandrusów pojawiła się w Tworogu.
Co prawda wystartowaliśmy z Rynku w Żorach tylko we trójkę, ale po drodze dołączali kolejni. Część Wandrusów wybrała indywidualne trasy dojazdów, ale najważniejsze że doprowadziły koleżanki i kolegów na metę Rajdu.

Za 8 zł wpisowego uczestnicy mogli liczyć na okolicznościowy znaczek oraz poczęstunek turystyczny tj. kiełbaskę i gorącą herbatkę. Ale nie to było najważniejsze – istotnym było że po zimie mogliśmy wsiąść na rower, przejechać się solidny kawałek w sprzyjających okolicznościach przyrody, a przede wszystkim spotkać się i pogadać z kolegami i przyjaciółmi cyklistami z innych klubów. No bo zima na kilka miesięcy rozlużniła te nasze kontakty!
A więc zadowoleni zarówno ze spotkania, jak i z faktu że pomimo upływającego czasu i siwych włosów nadal nam się chce i mamy zdrowie aby kręcić tymi dwoma pedałami – wracaliśmy w doskonałych humorach do domu.
A kto jeszcze nie wyciągnął swojego stalowego/ aluminiowego rumaka z zimowego leża, to zachęcamy aby to zrobił jak najszybciej bo to przyjemne i zdrowe.

Roman Wojtas
zdjęcia Bogusław Gryta