11.11.2021r. Żorski Rajd Niepodległości

Przy pięknej jesiennej pogodnie dnia 11 listopada odbył się już Dwunasty Wandrusowski Rajd Niepodległości.

Uczestnicy rajdu startując z żorskiego rynku przejechali trasę odwiedzając miejsca pamięci gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Pierwszym takim miejscem była tablica upamiętniająca pobyt w Żorach Józefa Piłsudskiego na ulicy Szeptyckiego. Drugim pomnik Wojciecha Korfantego na osiedlu Jego imienia. Trzecim była tablica upamiętniająca Powstańców Śląskich na nowo wyremontowanym dworcu PKP przy ulicy Dworcowej. Jest to nowe miejsce pamięci w naszym mieście, jeszcze mało znane mieszkańcom Żor więc warto było je przy takiej okazji pokazać.
Ostatnio celem była meta rajdu zlokalizowana na Strzelnicy Dębina gdzie odbywał się turniej strzelecki zorganizowany przez Bractwo Kurkowe.
Na metę dotarli również rowerzyści z innych zaprzyjaźnionych klubów rowerowych takich jak: Ramża Czerwionka-Leszczyny, Szkół Radlin i Huzy Gliwice. Tym samym łączna ilość uczestników wyniosła 55 osób. Na strzelnicy było także rozpalone ognisko gdzie każdy z uczestników mógł upiec sobie kiełbasę, która smakuje wyjątkowo w takich okolicznościach.
Podsumowując można powiedzieć że tegoroczne Święto Niepodległości spędziliśmy aktywnie zaś rajd w którym wzięliśmy udział możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Tekst: Krzysztof Orłowski foto: Bogusław Gryta i Jola Niewińska