XXI Rajd Pieszo – Kolarski RAMŻÓW

Z Rynku w Żorach wyjechała na trasę wycieczki dojazdowej do mety położonej przy barze BOROWIK w Szczejkowicach – Nowej Wsi grupa 12 rowerzystów prowadzona przez przodownika turystyki kolarskiej PTTK Andrzeja Bernata.

Pogoda dopisała, było słonecznie i wiosennie, nic więc dziwnego że do mety dojeżdżało co raz więcej osób z różnych miejscowości, klubów i kół, również z naszego, którzy wybrali inne trasy dojazdowe..

Gościnni jak zawsze organizatorzy rajdu z koła PTTK RAMŻA i MOSIR-u Czerwionka- Leszczyny przygotowali wiele atrakcji: przeprowadzono 3 konkurencje sprawnościowe – rzut oponą, koło fortuny i toczenie bulli, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę i odcisk okolicznościowej pieczątki, dla chętnych były słodycze, mapy, przewodniki, foldery i inne materiały promujące nasz region.
Było też 10 cennych nagród, które trafiły do szczęśliwców.
A wszystko to – warto dodać – bez wpisowego.


W każdej konkurencji wyróżniono po 6 osób, Stefa Zając odebrała nagrodę za 2 m. w rzucie oponą.
Wśród szczęśliwców, do których trafiły cenne nagrody znaleźli się Jurek Banach i Tomek Małek.
A puchar dla najliczniejszej drużyny rajdowej spoza terenu gminy Czerwionka – Leszczyny przypadł w udziale drużynie WANDRUSA liczącej 43 osoby.
Powtórzyliśmy tym samym sukcesy z lat 2010-2012 i 2015-2016..
Puchar odebrał prezes naszego klubu Roman Wojtas w towarzystwie swych przemiłych i uradowanych wnuczek Zuzi i Zosi.
Osobą odpowiedzialną z ramienia WANDRUSA za nasz udział w tym rajdzie był Andrzej Bernat- podobnie jak w latach minionych; jak widać ma szczęśliwą rękę.

W sumie w rajdzie wzięło udział 173 uczestników.

Dziękujemy organizatorom rajdu z jego komandorem Grzegorzem Mucke i kierownikiem mety Andrzejem Szewczykiem za fajną i ciekawą imprezę, za możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny i atrakcyjny.

tekst Stefan Mehlich
foto Andrzej Bernat (fotki z datą) oraz Bogusław Gryta