Rajd Wilczy

Dzień 1-go marca został ogłoszony Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla upamiętnienia tego dnia w wielu miejscach w Polsce na początku marca odbyły się imprezy terenowe, które miały w tytułach słowo „wilczy”. Najczęściej były to biegi. W Żorach została zorganizowana wielodyscyplinowa impreza na orientację. Reprezentanci naszego klubu wystąpili w kategorii rower. „Na orientację” oznaczało to, że na starcie otrzymaliśmy mapę z zaznaczonymi punktami i na karcie startowej musieliśmy potwierdzić dotarcie do wyznaczonych miejsc.

Nasz klub reprezentowali:
Mirosław Machulec
Marian Stokowiec
Stefan Piekoszowski
Mirosława Piekoszowska

Kolejność tu podana wynika z kolejności zameldowania się na mecie. Wszystkie punkty zaliczyliśmy jadąc w jednej grupie wspólnie obierając taktykę przejazdu i kolejność zaliczania punktów. W ten cała drużyna znalazła wszystkie punkty i zmieściła się w wyznaczonym limicie czasu. Niestety koleżanka Mirka po zaliczeniu wszystkich punktów w drodze na metę zgubiła kartę potwierdzeń, co było jednoznaczne z dyskwalifikacją. Ot pech. Mirek jako najlepszy z nas był wsród mężczyzn 13-ty.

Chcieliśmy zrobić sobie wycieczkę rowerową z elementami rywalizacji i to się nam udało. Mieliśmy też sprawdzian z umiejętności posługiwania się mapą. Nie było lekko, bo w lesie teren był przesiąknięty wodą, ale za to pogoda jak na tę porę roku była wymarzona. To nic, że po imprezie rowery trzeba było zaprowadzić na myjnię a ciuchy po wypłukaniu wrzucić do pralki. Najważniejsze, że zabawa była wyśmienita.

tekst i foto Stefan Piekoszowski