Poznajemy Parki w kraju VI Rajd Świętokrzyski Park Narodowy 26-31.07.2022r

Na miejsce naszej bazy w agroturystyce „Wiśniowe Wzgórze” przyjechało 18 uczestników z 19 zapisanych. Sama agroturystyka zaskoczyła nas pozytywnie, pokoje dwuosobowe, pomieszczenie do spożywania posiłków urządzone w stylu muzeum z wieloma eksponatami codziennego użytku sprzed wielu lat. Wyżywienie bardzo smaczne i porcje duże, a wszystko zawdzięczamy Pani właścicielce, której dziękujemy za bardzo miły pobyt i polecam innym turystom.
W Nowej Słupi zwidzieliśmy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Park narodowy objechaliśmy na rowerach dookoła, byliśmy też na Świętym Krzyżu
i w Świętej Katarzynie w klasztorach. W Bodzentynie gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku na którym był sam król Władysław Jagiełło 19.06. 1410 roku przy okazji pielgrzymki na Święty Krzyż. Kolejnego dnia pojechaliśmy przez Sieradowicki Park Krajobrazowy z rezerwatem Wykus do Wąchocka, gdzie zwiedziliśmy Opactwo Cystersów. W Skarżysku – Kamiennej zapoznaliśmy się z eksponatami militarnymi w Muzeum im Orła Białego. W Tarczku Górnym ksiądz Krzysztof opowiedział nam o historii XIII wiecznego kościoła romańskiego. W miejscowości Kakonin dotarliśmy do chałupy z 1820r o nazwie Chałupa Kaka, gdzie właściciele zorganizowali bufet gastronomiczny w którym ugasiliśmy nasze pragnienia. A pogoda była łaskawa dla nas, jedynie wieczorem podczas wieczorku pożegnalnego zaczęło padać i w niedzielę w dniu powrotu do domów siąpiło.
Dziękuję Wszystkim uczestnikom za udział w moim kolejnym rajdzie, Cześkowi za grillowanie, Zbyszkowi za umilanie wieczorów grą na gitarze, Adamowi za wieczorki taneczne. Dziękuję też Wszystkim za sprawne rowery i rozważną jazdę, Obyło się bez awarii i jakichkolwiek urazów powypadkowych.

Foto uczestnicy rajdu
Komandor Ryszard Skonieczny