1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Marzec Kwiecień Maj

Kroniki Rajdów

01.05.17Klubowa wycieczka rowerowa „Na konec sveta”

To już tradycja; od wielu lat w pierwszomajowy poranek kierujemy się w kierunku czeskiej granicy do mety, którą stanowi Koliba „Na Konci Sveta” położona w miejscowości Petrovice-Prstna niedaleko Karviny. Trasę dojazdu ustala i grupę prowadzi co roku przodownik turystyki kolarskiej PTTK Józef Adamaszek.
Tak się złożyło,że tegoroczna wycieczka nabrala urodzinowego charakteru z okazji okrągłej 60. rocznicy urodzin jaką dwa dni wcześniej obchodził prezes WANDRUSA Roman Wojtas. Chcieliśmy w kameralnym wandrusowskim przyjacielskim gronie złożyć Romanowi serdeczne życzenia. Ale takie chęci miało znacznie więcej rowerowych przyjaciół Romana, reprezentujących jak się okazało; wymieniam w kolejności alfabetycznej: IKRĘ Rybnik, MIKOŁO Mikołów, RAMŻĘ Czerwionka – Leszczyny i WIERCIPIĘTĘ Jastrzębie Zdrój. Kolorowy peletonik jadący z żorskiego rynku przez Osiny, Pielgrzymowice zatrzymał się na krótko w Zebrzydowicach, gdzie odbywała się majówka i przegląd regionalnych zespołów ZŁOTY KŁOS 2017.
Pogoda – o dziwo dopisywała- a Koliba „Na Konci Sveta” była gotowa na przyjęcie licznej grupy rowerzystów. Były serdeczne życzenia dla solenizanta, poparte przeróżnymi upominkami. Solenizant Roman ugościł obecnych jadłem i szlachetnym napitkiem, przygotowanymi przez sympatycznych i zapracowanych restauratorów. Były chóralne śpiewy „sto lat”, miła i kulturalna atmosfera.
W wycieczce wzięło udział … 60 osób!
Do zobaczenia za rok - organizatorzy dziękują wszystkim za aktywny udział.

tekst Stefan Mehlich
foto Bogusław Gryta